رادیو کارآفرینی | گفتگوی علی خادم الرضا با دکتر هومن تصدیقی

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۶:۰۳ | 45 | 00:25:04

ایپزود ۱۷ رادیو کارآفرینی تابستان ۱۳۹۸ | معرفی چارچوب بابوک برای تحلیل کسب و کار

توضیحات در مورد رادیو کارآفرینی | گفتگوی علی خادم الرضا با دکتر هومن تصدیقی

رادیو کارآفرینی علی خادم الرضا با دکتر هومن تصدیقی

ایپزود ۱۷ رادیو کارآفرینی تابستان ۱۳۹۸ | معرفی چارچوب بابوک برای تحلیل کسب و کار

در این قسمت از رادیو کارآفرینی و بعد از گذشت ۲ سال، دامنه تمرکز کوچک تر شده و گفتگو حول محور تحلیل کسب و کار انجام شد. جناب دکتر تصدیقی چارچوب بین المللی بابوک BABOK را به عنوان یک Framework مرجع برای تحلیل کسب و کار Business Analysis معرفی کردند و به بررسی اجزا بابوک پرداختند.

شش کلمه اساسی در بابوک ( تغییر ، خلق ارزش ، ذی نفع ، ارائه راه حل مناسب ، مبتنی بر شناسایی نیازها ، بستر و زمینه ) را معرفی کردند.

شش حوزه دانشی بابوک را معرفی کردند

Business Analysis Planning and Monitoring

Strategy Analysis

Elicitation and Collaboration

Requirement Life Cycle Management

Requirement Analysis Design and Definition

Implementation And Evaluation Solution

فرآیند اجرای بابوک را به صورت مرحله به مرحله توضیح دادند. شخص ، تیم و یا نقش تحلیلگر کسب و کار Business Analyst را معرفی کردند. اصلی ترین ابزارها و مهارت های مورد نیاز برای تحلیل کسب و کار را معرفی کردند.

در انتها و به عنوان هدیه برای شنوندگان رادیو کارآفرینی و علاقه مندان به تحلیل کسب و کار، جناب دکتر تصدیقی فایل های پی دی اف  بابوک، ابزارهای آن و توضیحات مورد نیاز را ارائه دادند که می توانید از لینک های همین صفحه دانلود کنید.

سبک صحبت و فراگیری دانش جناب دکتر هومن تصدیقی به قدری منحصر به فرد و بالاست که هر لحظه صحبت ایشان یا به صورت مستقیم نکته ای ارزنده برای یادگیری دارد و یا به صورت غیر مستقیم کلیدواژه ای برای جستجو و بازشدن درب جدید برای یادگیری.

اگر هر گونه فعالیت مرتبط با کارآفرینی و یا مدیریت کسب و کار دارید پیشنهاد می کنم حتما به هر دو اپیزود ۴ و ۱۷ رادیو کارآفرینی جناب دکتر تصدیقی گوش فرا دهید. همچنین به طور مشخص اگر در زمینه مشاوره کسب و کار فعالیت می کنید اپیزود ۱۷ (همین فایل) را بشنوید.

نظر خود را در مورد رادیو کارآفرینی | گفتگوی علی خادم الرضا با دکتر هومن تصدیقی بنویسید.
captcha
نظرات در مورد رادیو کارآفرینی | گفتگوی علی خادم الرضا با دکتر هومن تصدیقی